Gyakran Ismételt Kérdések
A Bonus Nyelviskolával kapcsolatos általános kérdések
Honnan tudhatom, hogy a Bonus Nyelviskola megbízható partnernek bizonyul nyelvtanulásom során?
Iskolánk 1998-as megalakulása óta nagy hangsúlyt fektet a minőségi nyelvoktatásra. Rendelkezünk a működéshez elengedhetetlen felnőttképzési engedélyezési számmal és tagjai vagyunk a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének. Oktatásunk minőségi színvonalára garancia, hogy 2003 óta a FAT (Felnőttképzési Akkreditáló Testület) által meghatározott minőségbiztosítási rendszer szerint végezzük képzési és nyelvvizsgáztatási tevékenységünket. Iskolánk - komoly szakmai és minőségügyi követelményeket teljesítve- elnyerte az Akkreditált Felnőttképzési Intézmény címet is. 2014-től kezdődően a Bonus Nyelviskola engedélyezett felnőttképzési intézményként működik, mely az akkreditációs intézmény fogalmát felváltva jelenleg a legszigorúbb minőségbiztosítási garancia a hallgatók részére. Angol, spanyol, német, olasz és francia nyelvtanfolyamaink államilag engedélyezettek, így az adótörvények változása ellenére is ÁFA-mentesek maradtak. A Bonus Nyelviskola a Nyelviskolák Szakmai Egyesülete által Minősített és Ajánlott Nyelviskola, ami a nyelvoktatás területén aktuálisan elérhető legrangosabb szakmai cím. Intézményünk népszerű magyarországi nyelvvizsgarendszerek (ECL, Euroexam) akkreditált vizsgahelye.
Milyen nyelvek közül választhatok?
A Bonus Nyelviskola angol, francia, spanyol, olasz és német nyelvtanfolyamok oktatására specializálódott.
Mit jelent, hogy a Bonus Nyelviskola Engedélyezett Felnőttképzési Intézmény?
A felnőttképzési engedélyezés egy minőségügyi eljárás, mely során a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal vizsgálta iskolánk képzési tevékenységét, felnőttképzési szolgáltatásainkat, valamint a nyelviskola intézményirányítását is. A független auditorok által folytatott vizsgálat eredményeképpen iskolánk 2014 óta viseli az Engedélyezett Felnőttképzési Intézmény címét. A rangos szakmai elismerés mellett fontos, hogy az EU vagy állami forrásból megvalósuló nyelvi képzések (Diplomamentő, GINOP, VEKOP, TÁMOP stb.) kizárólag olyan nyelviskolában vehetők igénybe, amely rendelkezik a felnőttképzési engedéllyel. A Bonus Nyelviskola a legtöbb képzésére engedélyezett képzési programokkal rendelkezik, melyet az érdeklődők nyitva tartási időben megtekinthetnek a központi irodánkban.
Mit jelent, hogy a Bonus Nyelviskola a Nyelviskolák Szakmai Egyesülete által minősített és ajánlott nyelviskola?
A Nyelviskolák Szakmai Egyesülete (NYESZE) egy nagy hagyományokkal bíró szervezet, amely kizárólag szakmai alapokon méri tagiskoláinak működését. A Bonus Nyelviskola 2001 óta tagja az Egyesületnek, és egy szigorú, minden részletre kiterjedő auditot követően viseli a Minősített és Ajánlott Nyelviskola címet. A hallgató teljes joggal várhatja el egy NYESZE által ajánlott nyelviskolától, hogy magas színvonalon, és hatékonyan oktat, valamint jól képzett nyelvtanárokat alkalmaz. A tanfolyamokról pontos és megbízható információkat ad az érdeklődőknek és a képzések alatt precíz és részletes adminisztrációt vezet. A minősített nyelviskolában hozzáértő szakmai vezetéssel és kulturált körülményekkel, valamint korszerű technikai felszereltséggel találkoznak a hallgatók.
A Bonus Nyelviskola nyelvtanfolyamai is 27%-os áfával terheltek?
Nem. A nyelvoktatást 2003. július 1-jétől egy törvényi változtatás miatt 27%-os általános forgalmi adó terheli. Kivételt ez alól csak az engedélyezett felnőttképzési programok jelentenek, melyek tárgyi adómentessége továbbra is megmarad. Intézményünkben a legtöbb nyelvtanfolyam engedélyezett, vagyis nálunk a legtöbb képzés ÁFA-mentes!
Beszédcentrikusak az órák? Milyen módszerekkel fogunk tanulni?
A Bonus Nyelviskolában a személyes kontaktuson alapuló oktatási módszereket részesítjük előnyben, így minden tanuló testre szabott képzésben részesül. Elsődleges célunk az, hogy nyelvtanilag pontos, szókincsben gazdag és választékos nyelvhasználatra ösztönözzük hallgatóinkat. Tanáraink a kommunikációra fektetik a legfőbb hangsúlyt, melyhez a legmodernebb pedagógiai és módszertani eszközöket, valamint a legújabb tankönyveket alkalmazzák.
A tanfolyam árában benne van a tankönyvek és a nyelvvizsga ára is?
Nem, a tankönyv és a nyelvvizsga díja nincs benne a nyelvtanfolyam árában.
A nyelvtanfolyam díjának befizetésén és a tankönyv megvásárlásán kívül van-e más költsége a nyelvtanulásomnak (pl: kötelező vizsgadíj, fénymásolási díj stb.)?
Nincs. A Bonus Nyelviskolában a nyelvtanfolyamainkon (sok más nyelviskolával ellentétben) a fénymásolatok és a belső vizsgák részei a tanfolyami díjnak. A tankönyveket ügyfélszolgálatunkon lehet megvásárolni.
Hol lesznek az órák?
A nyelvórák a 6. kerületi Révay u. 14. szám alatti oktatási pontunkban kerülnek megtartásra: helyszínünk könnyedén és gyorsan megközelíthető Budapest bármely kerületéből.
Hogyan és milyen kedvezményeket kaphatok?
A Bonus Nyelviskola valamennyi hallgatójának folyamatos kedvezményeket kínál. Az aktuális akciókért, kérjük, látogasd meg "Kedvezmények" oldalunkat!
Lehet-e nyelvvizsgát tenni a nyelviskolában?
A Bonus Nyelviskola régóta foglalkozik államilag elismert és nemzetközi nyelvvizsgák szervezésével és nyelvvizsgáztatással. Az Euroexam általános és az EuroPro üzleti, államilag elismert angol és német nyelvvizsga elérhető a Bonus Nyelviskolában. Az egész Európában és Magyarországon is nagy elismertségnek örvendő ECL nyelvvizsga akkreditált vizsgahelyei vagyunk angol és német nyelvből.
Kapok a tanfolyam végén bármit arról, hogy elvégeztem a kurzust?
Az egyes nyelvi modulok elvégzésekor záróvizsgát teszel, és annak eredményes megírása esetén tanúsítványt kapsz. Igény esetén tanfolyamaink végén ingyenesen Europass nyelvi útlevelet állítunk ki. A tanúsítvány kiadásának feltétele, hogy jelen legyél a modul óráinak 80%-án, azaz a hiányzásod mértéke modulonként ne haladja meg a 20%-ot.
Ki lesz a tanárom?
A minőségi oktatás alapja a jól képzett tanári kar. Ennek garanciája, hogy a Nyelviskolák Szakmai Egyesülete előírásainak megfelelően tanáraink államilag elismert nyelvtanári képesítéssel rendelkeznek. A tanárok szakmai munkájának értékelését nagy tapasztalattal rendelkező tanulmányi vezetők végzik. Tanáraink rendszeresen részt vesznek külső és belső továbbképzéseken, továbbá tanáraink vizsgáztatói tevékenységet is folytatnak az általunk szervezett nyelvvizsgákon. Iskolánkban nyelvvizsgáztatói képzés is folyik.
Meddig tart nyitva a nyelviskola? Mikor vehetek részt szintfelmérésen?
A Bonus Nyelviskola hétköznaponként 10:00 órától 18:00 óráig van nyitva, kivéve szerdán és pénteken, mert ezeken a napokon az ügyfélszolgálat zárva tart. Weblapunkon on-line szintfelmérő rendszer működik, így nyelvtudását internetes oldalunkon is felmérheti.
Hogyan tudom legkönnyebben megközelíteni a Bonus Nyelviskolát?
A Bonus Nyelviskola Budapest belvárosának szívében, az Astoria és a Deák tér között található. A legkönnyebben piros vagy kék metróval, 7-es vagy 9-es busszal, 47-es és 49-es villamossal közelítheted meg. A Károly krt 9. szám alatt a belső udvarban lévő ügyfélszolgálati irodánk hétköznaponként 8:00 és 16:00 óra között várja az érdeklődőket. Részletes térkép itt!
A tanfolyam során van-e számonkérés?
A 100 órás kurzusok alatt 3 kisebb, majd a tanfolyam végén egy nagyobb lélegzetvételű dolgozatot írsz. Dolgozataid eredménye bekerül a tanár által vezetett csoportnaplóba, kiegészítve egy személyre szabott értékeléssel, amely pontos képet ad a nyelvi előmeneteledről.
Egy évben milyen gyakran rendeznek nyelvvizsgát?
Akkreditált nyelvvizsgákat gyakorlatilag minden hónapban rendezünk. A pontos időpontokért kérjük, nézd meg a számodra érdekes nyelvvizsga tájékoztató anyagát honlapunkon. Valamennyi vizsgaidőpontot itt találod.
Tartalmazza a nyelvvizsga-előkészítő tanfolyam díja a nyelvvizsga árát is?
Nem, a nyelvtanfolyam díja egyik esetben sem tartalmazza az államilag elismert nyelvvizsga díját! Ha azonban egyszerre szeretnél nyelvvizsgára és felkészítő tanfolyamra is jelentkezni, kedvezményes csomagajánlatainkat is választhatod, mellyel jelentős összeget takaríthatsz meg.
Hogyan és hol tudok jelentkezni a nyelvvizsgára?
A nálunk letehető akkreditált nyelvvizsgák (ECL, Euroexam és EuroPro) mindegyikére személyesen vagy online tudsz jelentkezni. A vizsgák díját készpénzben vagy átutalással kell fizetned. Az online jelentkezések a vizsgadíj befizetésével válnak érvényessé.
Vizsgáztathat-e az a tanár, akinél tanultam?
Nem. Etikai okok miatt nem vizsgáztathat az a tanár, aki a vizsgázóval bármilyen kapcsolatban áll.
Hány óra nyelvtanulás szükséges az alap-, a közép- és a felsőfokú nyelvvizsgához?
Az alapfokú nyelvvizsgához 300 óra nyelvtanulás szükséges. A középfokhoz legalább 540 nyelvóra, míg a felsőfokú szint eléréséhez kb. 800 órát kell tanulni kezdő szintről indulva. Szintrendszerünkről itt olvashatsz bővebben.
Az Euroexam vizsgákkal kapcsolatos általános kérdések
Hány éves kortól, és ki jelentkezhet a vizsgára?
Vizsgára jelentkezhet bárki (magyar és külföldi állampolgár egyaránt, ha nem angol/német anyanyelvű), aki a vizsgára jelentkezés évében betölti a 14. életévét. Fontos azonban, hogy a vizsgán való részvételhez érvényes személyi igazolvánnyal vagy útlevéllel kell rendelkezned.
Államilag elismert a vizsga?
Igen. Felvételihez, diplomához, karrierhez ma már nélkülözhetetlen az államilag elismert nyelvvizsga. Az Euroexam nyelvvizsgákat teljes értékű angol nyelvvizsgaként illetve német nyelvvizsgaként használhatod a felvételinél (a mindenkori pontértékeknek megfelelően), a diplomához, és természetesen elfogadják álláskeresésnél is.
Ez azt jelenti, hogy az Euroexam és EuroPro a felvételitől a diplomán át a nyelvpótlékig mindenütt érvényes államilag elismert nyelvvizsgáknak számítanak.
Nemzetközileg elismert a vizsga?
A vizsgák nemzetközi elfogadásával kapcsolatban érdemes elolvasnod a Nyelvvizsga Akkreditációs Központ tájékoztatóját (www.nyak.hu). A NYAK tájékoztatása jól fedi a tényleges helyzetet: egyetlen vizsgát sem fogadnak el az egész világon. A magyar állami elismerésnek megfelelő formális, hivatalos nemzetközi elismerés általánosan nincs, ehelyett az országok többségében minden intézmény (egyetem, vállalat stb.) maga dönt arról, hogy milyen nyelvismeretet és/vagy bizonyítványt követel meg. Európában ma már nagyon fontos viszonyítási alap az, ha egy nyelvvizsga szintje (és ennek megfelelően a bizonyítvány is) megfelel a Közös Európai Nyelvi Keretrendszernek (KER, vagy az angol rövidítés szerint CEF). Az egységesen megállapított szintek rendszerét éppen azért hozta létre az Európa Tanács, hogy a sokféle nyelvvizsga összevethető legyen. Az Euroexam szintjeit (és a bizonyítványon található értékelést) ennek az európai Keretrendszernek megfelelően rögzítettük, illetve adjuk meg.
Egy ismerősöm is akkor vizsgázik, amikor én. Lehetünk-e együtt a szóbeli vizsgán?
Mivel a szóbeli vizsga beszédkészség részében a vizsgázók párosával vizsgáznak, természetesen van lehetőség arra, hogy az ismerősöddel együtt jelenjetek meg a bizottság előtt. Ennek feltétele, hogy a vizsgára való jelentkezésetek egy időben történjen, valamint mindketten jelezzétek erre irányuló szándékotokat a jelentkezési lap megfelelő helyén.
Mikor kapok értesítést a vizsgaidőpontról?
A vizsgák előre meghirdetett időpontokban kerülnek megrendezésre, ezekről az interneten, szóróanyagokon és a vizsgahelyeken tájékozódhatsz. Amennyiben már jelentkeztél, a vizsgát megelőző egy-másfél héten belül postai úton kapsz értesítőt a pontos helyszínről és időbeosztásról.
Használhatok-e szótárt a vizsgán?
Tetszőleges típusú nyomtatott szótárt használhatsz a nyelvtan és a szókincs vizsgarész kivételével az egész vizsga alatt. Szótárról mindenkinek magának kell gondoskodnia.
Mikor sikeres a vizsgám?
A sikeres vizsgához a maximális pontszám 60%-át kell elérned, ugyanakkor feltétel az is, hogy valamennyi vizsgarészen (a kétnyelvű vizsgán 5, az egynyelvű változatban 4 vizsgarész van) külön is minimum 40%-os legyen a teljesítményed.
Külön írásbeli vagy szóbeli vizsgára történő jelentkezés esetén a feltételek azonosak, de természetesen csak az írásbeli, illetve szóbeli vizsgához tartozó vizsgarészekkel kell számolni.
Jelentkezhetek-e külön szóbeli vagy külön írásbeli vizsgára is?
Az Euroexam nyelvvizsgák letehetőek komplex vizsgakánt, de jelentkezhetsz külön írásbeli, illetve külön szóbeli vizsgára is.
Ha külön írásbeli vizsgára jelentkezel, akkor a következő vizsgarészeket kell teljesítened: Olvasott szöveg értése; Íráskészség; Nyelvismeret és szókincs; Közvetítés (csak kétnyelvű vizsga esetén).
A külön szóbeli vizsga a Hallott szöveg értése és a Beszédkészség vizsgarészekből áll.
A 2008-ban elfogadott kormányrendelet értelmében a nyelvvizsga-bizonyítványokat felhasználó szervezetek komplex vizsgával egyenértékűként kezelik a külön benyújtott szóbeli és írásbeli bizonyítványokat.
Kaphatok-e külön bizonyítványt csak a szóbeli vagy írásbeli részre?
A 2008 augusztus/szeptemberi időszakban először lehet - részben sikeres vizsga esetén - külön szóbeli vagy írásbeli bizonyítványt is szerezni.
Az Euroexam vizsgák 5 vizsgarészből állnak (egynyelvű vizsga esetén a Közvetítés nélkül 4 részből).
Az írásbeli eredményébe a következő vizsgarészek számítanak bele: Olvasott szöveg értése; Írás; Nyelvismeret és szókincs; Közvetítés.
A szóbeli eredménye a Hallott szöveg értése és a Beszédkészség (korábbi nevén szóbeli) részekből tevődik össze.
A vizsga sikerességének pontos feltételei megtalálhatók a Vizsgaszabályzatban.
Mennyi időn belül, és hogyan lehet megtudni az eredményeket?
Az eredményekről legkésőbb a vizsgát követő 30. napon tájékozódhatsz a vizsgahelyeken, illetve a vizsgaközpont honlapján. Az eredmények lekérdezéséhez szükség lesz a vizsgakódra.
Mikor kapok bizonyítványt?
Sikeres komplex vizsga esetén:
A bizonyítványok az eredményhirdetést követő 3-4 héten belül érkeznek meg a Vizsgaközpontba, illetve a vizsgahelyekre. A bizonyítványokat személyesen átveheted a Bonus Nyelviskola budapesti központjában. A bizonyítványok megérkezéséről külön értesítést nem küldünk, de a honlapunkon közzétesszük.
Sikeres szóbeli vagy írásbeli vizsga esetén:
A bizonyítványok az eredményhirdetést követő 3-4 héten belül érkeznek meg a Vizsgaközpontba, illetve a vizsgahelyekre. A bizonyítványokat személyesen veheted át a Bonus Nyelviskola budapesti központjában. A bizonyítványok megérkezéséről külön értesítést nem küldünk, de a honlapunkon közzétesszük.
Sikerült a nyelvvizsgám, de még nem készültek el a bizonyítványok. Szükségem lenne arra, hogy igazolni tudjam a vizsgám sikerességét. Mi a teendő?
A vizsgaeredményről kérésedre igazolást állítunk ki. Ennek díja 900,- forint. Az igazolás az igénybejelentést követően három munkanapon belül készül el, kizárólag személyesen veheted át: Budapesten az Euroexam Nyelvvizsga Központban, illetve vidéken az adott vizsgahelyen.
Nem tudok elmenni a bizonyítványomért, de szükségem lenne rá. Más is átveheti helyettem?
Írásos meghatalmazás ellenében más is átveheti a bizonyítványodat. A meghatalmazásban szerepeljenek a meghatalmazó és a meghatalmazott adatai (születési adatok és a személyi igazolvány száma), a vizsga adatai (típus, szint, időpont), valamint két tanú aláírása.
Mikor és hogyan nézhetem meg a kijavított dolgozatomat?
A kijavított dolgozatok megtekintésére az eredmények kihirdetését követő 15 napon belül van lehetőséged szakképzett vizsgáztató nyelvtanár segítségével. Ilyenkor a kijavított dolgozatot részletesen elemezzük, a legjellemzőbb hiányosságok kerülnek diagnosztizálásra, és személyre szabott tanácsokat kapsz a további felkészüléshez. A konzultációs megtekintés díja 3.900,- forint.
Milyen esetekben kaphatom vissza a vizsgadíjat?
Amennyiben egészségügyi vagy nyomós személyes ok (pl. katonai behívó, haláleset a családban) miatt nem tudsz megjelenni a vizsgán, és ezt a vizsgát megelőzően (vagy orvosi igazolás bemutatásával legkésőbb a vizsgát követő 5. munkanapon) jelzed a vizsgázó a Vizsgaközpont, illetve az adott vizsgahely felé, a befizetést igazoló nyugta vagy számla ellenében visszakérheted a vizsgadíjat, vagy kérheted a vizsga elhalasztását egy későbbi, meghirdetett időpontra. Vizsgahalasztást csak két alkalommal kérhetsz. Mind halasztás, mind vizsgadíj visszafizetés esetén a vizsgadíj 20%-át kezelési költség címén felszámítjuk.
Amennyiben valakit nem megfelelő vizsgázói magatartás miatt a vizsgáról kizárnak, visszafizetésre nem tarthat igényt.
Hogyan lehet benyújtani fellebbezést, felülvizsgálati kérelmet?
A vizsga értékelése ellen csak jogszabálysértés vélelmezése esetén, a vizsgaeredmények kihirdetését követő 15 napon belül lehet fellebbezni az erre rendszeresített nyomtatványon. A fellebbezést első fokon a Vizsgaközpont vezetője/igazgatója, másodfokon pedig - a Nyelvvizsgát Akkreditáló Testület (NYAT) elnökével egyetértésben - a Nyelvvizsgát Akkreditáló Központ (NYAK) vezetője bírálja el. A fellebbezés benyújtására a vizsgázó (kiskorú vizsgázó esetén törvényes képviselője) jogosult. Ebben részletesen meg kell indokolni a fellebbezést. Ennek hiányában, vagy ha az indoklás hiányos, a Vizsgaközpontnak jogában áll azt figyelmen kívül hagyni. A határidő elmulasztása esetén nincs jogorvoslati lehetőség.
A szóbeli vizsgával kapcsolatosan is csak az a vizsgázó fellebbezhet, aki a vizsgára vonatkozó szabályok megszegését vélelmezi, és ezt a vizsgát követő 15 napon belül megteszi. Ennek elmulasztása jogvesztéssel jár. Egyéb esetben a szóbeli vizsgán nyújtott teljesítmény értékelése elleni panaszt nem tudunk figyelembe venni. A vizsga megismétlése nem kérhető.
A megfelelési küszöbhöz közel eső dolgozatok az eredmény kihirdetése és véglegesítése előtt ismételt értékelésre és ellenőrzésre kerülnek. A vizsga eredményére vonatkozó méltányossági kérelmet ezért nem tudunk figyelembe venni.
Az ECL nyelvvizsgákkal kapcsolatos általános kérdések
Milyen az ECL nyelvvizsga?
A European Consortium for the Certificate of Attainment in Modern Languages elnevezésből alkotott ECL betűszóval jelölt nyelvvizsga angol és német nyelvből tehető le a budapesti Bonus Nyelviskolában. Az akkreditált vizsga nemzetközileg és államilag is elismert. Az ECL nyelvvizsga azt méri, hogy a jelölt képes-e a különféle mindennapi élethelyzetekben, a hivatással/foglalkozással összefüggő, illetve személyes/magánéleti szituációkban szóban és írásban kommunikálni.
Milyen fokokon lehet letenni az ECL nyelvvizsgákat?
Az ECL nyelvvizsga alap- (B1 szint), közép- (B2 szint) és felsőfokon (C1 szint) tehető le a Bonus Nyelviskolában. A vizsgák írásbeli és szóbeli részből állnak, melyek külön-külön is letehetőek.
Hogyan tudok jelentkezni?
Az ECL nyelvvizsgára való jelentkezéshez szükséges formanyomtatványt kinyomtathatod a honlapunkról, illetve beszerezheted ügyfélszolgálatunkon is. A vizsga díját iskolánk budapesti központjában személyesen kell befizetned. A befizetett vizsgadíj nem igényelhető vissza. A befizetett vizsgadíj ellenében jogosulttá válsz a vizsgára, illetve vizsgádat egy alkalommal, a halasztási díj befizetése után, a következő vizsgaidőszakra elhalaszthatod. A vizsgadíj befizetése után a vizsgaidőpontot egyszer - legkésőbb az írásbeli vizsga napján - módosíthatod.
Milyen segédanyagokhoz lehet hozzájutni?
Megjelentek az ECL mintateszt-füzetek angol és német nyelvből. A vizsgaszintenként 2-2 komplex tesztsorozatot, megoldókulcsokat és a hangfelvételeket, illetve képanyagot CD-n tartalmazó vizsgafelkészítő anyagot iskolánkban szerezheted be. A Bonus Nyelviskola felkésztő tanfolyamokat is szervez az ECL vizsgákra közvetlenül a vizsgák előtt.
Mit jelent a páros vizsga?
A szóbeli kommunikáció vizsgarésznél, nem hagyományos módon történik a vizsgáztatás. Az ECL nyelvvizsgánál a vizsgázók párban adnak számot tudásukról, ahol a két nyelvvizsgáztató tanár közül az egyik, aki a diákokkal szemközt foglal helyet, egyfajta moderátor szerepet tölt be. A vizsgát magnóra rögzítik, amit külföldön moderálnak. A bemutatkozás után a moderátor egy témát ad a vizsgázóknak, akiknek közösen kell megvitatniuk az adott feladatot és minderről kifejteni véleményüket. Végül a moderátor képmontázst mutat a jelentkezőknek, amelyekről külön-külön kell beszélniük. A másik nyelvvizsgáztató a vizsgázók teljesítményét értékeli, de közvetlenül nem vesz részt a szóbeli kommunikációban.
Ki lehet párban?
Mivel a szóbeli vizsgán két vizsgázó egyszerre tesz tanúságot tudásáról, párokat kell alkotni. Lehetőség van azonban arra, hogy az azonos nyelvből, azonos szintre és azonos vizsgaidőszakra jelentkezők esetében a vizsgázó jelentkezéskor megnevezze a kívánt párt, melyet a jelentkezési lapon feltüntetve és a Nyelvvizsgaközpont munkatársának jelezve tehet meg. Amennyiben a vizsgázók a jelentkezési határidőn belül nem jelzik efféle igényüket, a gép sorsolásszerűen osztja be a szóbeli vizsgára a jelentkezőket. Amennyiben a vizsgázók külön kérték vizsgázó társukat, a bemutatkozáskor párjukat kell jellemezni, nem pedig magukról beszélni.
Mennyi időn belül és hogyan tudhatom meg az eredményeket?
Az eredményekről legkésőbb a vizsgát követő 20. munkanapon tájékozódhatsz a vizsgahelyeken, illetve a vizsgaközpont honlapján. Az eredmények lekérdezéséhez szükséged lesz a vizsgakódodra. A vizsgabizonyítványodat a Bonus Nyelviskola budapesti központjában veheted át személyesen. Az eredmények és a bizonyítványok megérkezését honlapunkon közzétesszük a hírek és blog menüpontban.
Hány éves kortól lehet ECL vizsgát tenni?
A magyarországi akkreditációs szabályok értelmében akkreditált/államilag elismert nyelvvizsgát csak az a vizsgázó tehet, aki a vizsga évében tölti be a 14. életévét.